Kapitalna dyspozycja SPR Handball Rzeszów i dominacja w meczu III kolejki II ligi piłki ręcznej kobiet z MKS Startem Michałkowice

07/04/2020

II liga grupa IV piłki ręcznej kobiet
Data: 20 października 2019 roku (niedziela)
Godzina: 15:00
Miejsce: Rzeszów ul. Błogosławionej Karoliny 21 (hala sportowa SP 18 w Rzeszowie)
III KOLEJKA II LIGI GRUPA IV – SEZON 2019/2020

SPR HANDBALL RZESZÓW – MKS Start Michałkowice 27:19 (16:7)

Skład SPR Handball Rzeszów
Anna Stapińska, Aleksandra Błażejowska – Julia Ginalska, Julia Tereszak, Anna Tomaszewska, Wiktoria Wolak 4, Martyna Nycz, Jolanta Płocica 8, Alicja Harpula 1, Nikolina Samborska, Dominika Puchalska (kapitan) 7, Aleksandra Dębiak 4, Antonina Szczęsna 1, Julia Jamrozik 1, Aneta Rembisz 1, Anita Ziajka.

Widzów: 100

Po dwóch tygodniach przerwy od II-ligowego grania (przełożone na 9.11.2019. mecz z KS Otmęt Krapkowice) zawodniczki SPR Handball Rzeszów zainaugurowały rozgrywki seniorskie meczem w Rzeszowie. Naszym przeciwnikiem była zawsze niewygodna drużyna MKS Startu Michałkowice. Mecz rozpoczął się od bramki dla gości, było to jednak ostatnie prowadzenie w meczu zespołu MKS Start Michałkowice. Nasze dziewczyny kapitalnie broniły pomagając w skutecznych interwencjach naszej bramkarce Annie Stapińskiej, która była w kapitalnej dyspozycji meczowej broniąc nawet 100% sytuacje do zdobycia bramki. Już po 12 minutach meczu po trafieniach Oli Dębiak, Joli Płocicy i Dominiki Puchalskiej prowadziliśmy 7:2, a w 24 minucie aż 13:5. Na przerwę schodziliśmy z przewagą aż 9 bramek, po 30 minutach prowadziliśmy 16:7.

Druga połowa to kontynuacja dominacji naszych dziewczyn w konfrontacji ze „śląską drużyną”. Cieszyło to, że bardzo dobrze i konsekwentnie graliśmy w obronie (przekazywanie obrotowej oraz dojścia do zawodniczek rzucających) oraz skutecznie przechodzenie z obrony do ataku szybkiego w którym to prym wiodła Ola Dębiak i Dominika Puchalska. W 47 minucie meczu prowadziliśmy aż 24:11!!! Brawo drużyna. Był to nasz drugi mecz w sezonie, w którym SPR Handball Rzeszów pokazał się z bardzo dobrej strony praktycznie w każdym elemencie gry. Ostatecznie zwyciężyliśmy 27:19.

Cieszy fakt, iż zagrały wszystkie dziewczyny wpisane do protokółu meczowego.
Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Jolanta Płocica 8, Dominika Puchalska 7, Aleksandra Dębiak 4 oraz Wiktoria Wolak 4.