DALEKI WYJAZD DO DOBRZENIA WIELKIEGO I PIERWSZE ZWYCIĘSTWO SPR HANDBALL RZESZÓW W SEZONIE 2019/2020

02/04/2020

II liga grupa IV piłki ręcznej kobiet
Data: 28 września 2019 roku (sobota)
Godzina: 18:00
Miejsce: Dobrzeń Wielki
I KOLEJKA II LIGI GRUPA IV – SEZON 2019/2020

LZS TOR DOBRZEŃ WIELKI – SPR HANDBALL RZESZÓW 19:31 (10:16)

Skład SPR Handball Rzeszów
Anna Stapińska, Patrycja Margiel – Julia Ginalska 1, Julia Tereszak 1, Anna Tomaszewska, Wiktoria Wolak 2, Jolanta Płocica 13, Alicja Harpula, Martyna Szklarz, Dominika Puchalska (kapitan) 6, Aleknsadra Dębiak 6, Antonina Szczęsna, Nikolina Samborska 1, Aneta Rembisz 1, Anita Ziajka.

Rzeszowianki swój pierwszy mecz w II lidze w sezonie 2019/2020 rozpoczęły od wyjazdu do LZS Tor Dobrzeń Wielki. SPR Handball Rzeszów zaczął mecz nietypowo, ponieważ już w pierwszej minucie spotkania zdobył rzut karny, który egzekwowała Jolanta Płocica. Walka była wyrównana jedynie do 6-tej minuty, kiedy tablica wskazywała wynik 3:3. Kolejne minuty meczu przebiegały pod dyktando Rzeszowianek. Gospodynie poderwały się do walki w ostatnich trzech minutach pierwszej połowy, gdzie zdobyły 3 trafienie z rzędu, jednak drużyna gości odpowiedziała na ten atak od razu w pierwszych minutach drugiej połowy, pokonując bramkarkę Gospodyń 7 razy, nie dając szansy na rewanż.

Handball spokojnie kontrolował wynik meczu do ostatniego gwizdka, mimo wielu dwuminutowych kar.  Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:19 dla Rzeszowa. Dla Handballu był to mecz debiutów, aż 7 zawodniczek pierwszy raz weszło na II-ligowy parkiet. Dziewczynom życzymy powodzenia w dalszym rozwoju sportowym!

Ogromne brawa należą się świetnie przygotowanej Ani Stapińskiej, która zaprezentowała bardzo dobrą postawę w bramce, zatrzymując rzuty karne, rzuty „sam na sam”, czy mocne rzuty z dystansu. Należy wspomnieć również o  duecie Dominiki Puchalskiej i Anety Rembisz, które niejednokrotnie zatrzymywały zawodniczki w obronie bez żadnych skrupułów. Natomiast na listę strzelczyń wpisały się Aleksandra Dębiak 6 trafień, wspomniana wcześniej Dominika Puchalska 6 trafień, oraz Jolanta Płocica 13 trafień.