Kapitalna druga połowa mecz z drużyną UKS Start Pietrowice Wielkie i trzecie zwycięstwo SPR Handball Rzeszów w II lidze grupie IV

18/05/2020

II liga grupa IV
SPR Handball Rzeszów – UKS Start Pietrowice Wielkie 27:20 (11:8)

II liga grupa IV piłki ręcznej kobiet
Data: 17 listopada 2019 roku (niedziela)
Godzina: 15:00
Miejsce: Rzeszów ul. Błogosławionej Karoliny 21 (hala sportowa SP 18 w Rzeszowie)

V KOLEJKA II LIGI GRUPA IV – SEZON 2019/2020
SPR HANDBALL RZESZÓW – UKS Start Pietrowice Wielkie 27:20 (11:8)

Skład SPR Handball Rzeszów

Anna Stapińska, Gabriela Gołąb – Julia Ginalska 1, Julia Tereszak, Anna Tomaszewska, Martyna Nycz, Martyna Szklarz, Jolanta Płocica 8, Alicja Harpula, Nikolina Samborska 3, Dominika Puchalska (kapitan) 7, Aleksandra Dębiak 1, Antonina Szczęsna, Julia Jamrozik 3, Aneta Rembisz, Anita Ziajka 4.

Trenerzy: Jakub Bober i Maciej Śliż

Widzów: 80

Po dwóch porażkach z rzędu zawodniczki i trenerzy SPR Handball Rzeszów chcieli wygrać trzeci mecz w sezonie II ligi grupy IV piłki ręcznej kobiet. Naszym rywalem był nieobliczalny oraz zawsze trudny do pokonania zespół UKS Startu Pietrowice Wielkie. Mecz rozpoczął się dla nas źle, rywalki z Pietrowic narzuciły swoje tempo gry i po 13 minutach meczu przegrywaliśmy 4:6. Taki obraz meczu można było oglądać do 22 minuty meczu gdzie w dalszym ciągu przegrywaliśmy, 6:8. Jednak dobre przygotowanie motoryczne naszych dziewczyn oraz walką do ostatnich minut pierwszej połowy wyprowadziło nas na prowadzenie 11:8. Druga połowa to bardzo dobra gra w obronie jak i szybkie przechodzenie z obrony do ataku szybkiego. Co poskutkowało wyraźnym prowadzeniem. W 49 minucie meczu SPR Handball Rzeszów prowadził z UKS Startem Pietrowicami Wielkimi 25:15, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 27:20. Było to trzecie zwycięstwo SPR Handball Rzeszów w meczu II ligi grupy IV piłki ręcznej kobiet.
Nasz drugi „domowy” mecz w sezonie 2019/2020 w Rzeszowie zagraliśmy z drużyną UKS Start Pietrowice Wielkie. Na obozie przygotowawczym ciężko trenowałyśmy i nie odpuszczałyśmy, co poskutkowało zwycięstwem z Pietrowicami. Zgraniem i koncentracją doprowadziłyśmy do przewagi nad przeciwnikiem, choć na początku nie było łatwo. Dla niektórych dziewczyn był to debiut w drużynie, więc emocji z pewnością nie brakowało – powiedziała Anita Ziajka

Najwięcej bramek dla SPR Handball Rzeszów zdobyły: Jolanta Płocica 8, Dominika Puchalska 7, Anita Ziajka 4.