Niedosyt w meczu wyjazdowym z Nails Company Zabrze

Data: 27 października 2019 roku (niedziela)
Miejsce: Zabrze, Hala sportowa POGOŃ przy ul. Wolności 406

Nails Company Zabrze – SPR HANDBALL RZESZÓW 24:22 (13:11)

Skład SPR Handball Rzeszów
Anna Stapińska, Gabriela Gołąb – Julia Ginalska 3, Martyna Chałupczak, Anna Tomaszewska, Wiktoria Wolak 1, Antonina Szczęsna, Jolanta Płocica 5, Alicja Harpula, Nikolina Samborska, Dominika Puchalska (kapitan) 4, Aleksandra Dębiak 7, Wiktoria Flak, Julia Jamrozik, Aneta Rembisz 1, Anita Ziajka.1.

Widzów: 250

Na IV kolejkę II ligi grupy IV nasze szczypiornistki pojechały do Zabrze, gdzie zmierzyły się z drużyną Nails Company Zabrze. Mecz odbył się na hali sportowej POGOŃ na której gra męska drużyna NMC Górnik Zabrze (PGNiG Superliga Piłki Ręcznej Mężczyzn). Mecz rozpoczął się od nikłego prowadzenia gospodyń, jednak już w 11 minucie meczu na 5:5 wyrównała Aneta Rembisz. W drugiej części pierwszej połowy w 27 minucie meczu gospodynie z Zabrza wyszły na prowadzenie 12:9, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:11 dla Nails Company Zabrze. W drugiej połowie jeszcze w 47 minucie meczu przegrywaliśmy 15:20, jednak nasze dziewczyny zawsze pokazują walkę do ostatnich minut oraz charakter tak potrzebny w piłce ręcznej. Od 47 do 53 minuty meczu nasze szczypiornistki odrobiły 5-cio bramkową stratę i doprowadziły do wyrównania w  mecz po 21:21. Już wydawało się że wygramy ten mecz, jednak końcówka należała do zabrzanek, które zwyciężyły 24:22 po bardzo emocjonującym meczu.

Najwięcej bramek dla SPR Handball Rzeszów zdobyła Aleksandra Dębiak 7.