Trening z…

24.05.2018. Zawodnicy PGNiG Superligi Mężczyzn Rafał Krupa i Piotr Krępa ze SPR Stal Mielec S.A. poprowadzili trening SPR Handball Rzeszów
W dniu 24 maja 2018 roku trening SPR Handball Rzeszów z I i II klasą dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie przeprowadzili zawodnicy SPR Stal Mielec: Rafał Krupa (skrzydłowy) i Piotr Krępa (obrotowy). Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać i potrenować z zawodnikami SPR Stali Mielec grającymi w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn.

6.09.2018. Zawodnik SPR PWSZ Tarnów (I liga) poprowadził trening bramkarski dla SPR Handball Rzeszów
W dniu 6 września 2018 roku trening bramkarski SPR Handball Rzeszów z bramkarzami z II i III klasy dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie przeprowadził zawodnik/bramkarz SPR PWSZ Tarnów (I liga): Grzegorz Barnaś. Nasi bramkarze mieli okazję porozmawiać i potrenować z Grzegorzem Barnasiem zawodnikiem SPR PWSZ Tarnów. Grzegorz Barnaś to były Reprezentant Polski juniorów, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, były zawodnikiem SPR Stal Mielec (PGNiG Superliga Mężczyzn) oraz dwukrotny Akademicki Mistrz Polski w piłce ręcznej mężczyzn z drużyną AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

21.09.2018. Pokazowy trening Gabriela Kozdronia zawodnika SRS Czuwaj Przemyśl (I liga)
21 września 2018 roku pokazowy trening z piłki ręcznej przeprowadził Gabriel Kozdroń zawodnik I-ligowej drużyny SRS Czuwaj Przemyśl. Gabriel Kozdroń to rodowity rzeszowianin, swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w UKS Juvenia Rzeszów, następnie kilka lat grał w II-ligowej drużynie SPR Orzeł Przeworsk, a od sezonu 2018/2019 trenuje i gra
w I-ligowym zespole SRS Czuwaj Przemyśl. Gabriel Kozdroń przeprowadził trening indywidualny dla skrzydłowych i rozgrywających.

8.11.2018. Szkolenie zawodników i trenerów SPR Handball Rzeszów
W ramach Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej 8 listopada 2018 roku w Rzeszowie odbyło się szkolenie pt. „Zbuduj solidny fundament. W szkoleniu tym wzięli udział trenerzy SPR Handball Rzeszów: Jakub Bober, Sebastian Pelc oraz Maciej Śliż oraz zawodnicy: Julia Ginalska, Julia Nykiel, Paulina Lasek, Anita Ziajka, Wiktoria Flak, Samanta Drapała, Fabian Wrona i Samuel Kędzior. Szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu przygotowania motorycznego w piłce ręcznej prowadził Łukasz Piwkowski pracujący z reprezentacjami Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn (w różnych kategoriach wiekowych).
Tematyka szkolenia:
1) Wzorce ruchowe jako fundament motoryczności.
2) Gimnastyka jako holistyczne podejście do rozwoju ciała.
3) Elementy treningu plyometrii w treningu motorycznym piłki ręcznej.
4) Art of coaching – jak skutecznie trenować, nauczać i uświadamiać.
5) Przykładowy mikrocykl treningowy w cyklu treningowym piłki ręcznej. Głównym organizatorem szkolenia był pan Jacek Moskalczyk.

12.02.2020. Wizyta byłej reprezentantki Polski oraz 13-krotnej Mistrzyni Polski z MKS Lublin Małgorzaty Roli na treningu SPR Handball Rzeszów
W środę 12 lutego 2020 roku na trening piłkarek i piłkarzy ręcznych przyjechała była reprezentantka Polski, 13-krotna Mistrzyni Polski, reprezentantka Polski w piłce ręcznej plażowej Małgorzata Rola!!! Małgorzata Rola kapitalna lewoskrzydłowa MKS Lublin uczestniczyła w treningu piłki ręcznej uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie oraz SPR Handball Rzeszów. Cieszymy się że nasze zawodniczki i zawodnicy mogli swobodnie porozmawiać z Małgorzatą Rolą.

Wszelkie prawa zastrzeżone