II miejsce w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszych młodych szczypiornistek

20/04/2024

II miejsce w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszych młodych szczypiornistek

W dniu 19 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie przy ul. Błogosławionej Karoliny 21 odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

W turnieju wzięły udział 4 zespoły, które wcześniej uzyskały awans z rozgrywek rejonowych: SP Sieniawa, SP Głogów Małopolski, SP Nr 1 w Pruchniku i gospodynie turnieju SP 18 Rzeszów. Większość dziewcząt z Rzeszowa trenuje pod okiem trenera Artura Kaplity w sekcji naszego klubu.

W meczach eliminacyjnych SP Nr 1 z Pruchnika pokonał SP Głogów Małopolski 13:8, drużyna SP 18 Rzeszów zwyciężyła SP Sieniawa 16:4. Następnie w meczu o 3 miejsce SP Głogów Młp. pokonał SP Sieniawa 20:6, a o pierwsze miejsce w turnieju i bezpośredni awans do finału wojewódzkiego IMS gospodynie walczyły z zespołem z Pruchnika. Mecz był bardzo zacięty i przez większość czasu wyrównany. Ostatecznie wygrały dziewczęta z Pruchnika 13:6. O zwycięstwie zadecydowała świetna postawa bramkarki z Pruchnika, która obroniła 5 rzutów karnych 🫵

Skład zespołu SP 18 Rzeszów 
Bilewska Amelia – Konior Maja 10, Kopacz Milena, Kuter Patrycja 3, Osika Maja, Pronoziuk Milana 5, Pronoziuk Zlata, Pawiak Nadia 4, Kucharczyk Jagoda, Bosek Laura.
Trener: Artur Kaplita

Nasze dziewczęta zajmując drugie miejsce zapewniły sobie udział w turnieju barażowym o wejście do finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 29 kwietnia również w Rzeszowie.

Dziewczyny trzymamy kciuki 🫵

SPR Handball Rzeszów 

Galeria zdjęć 📸 z Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – Rzeszów 2024 by KAMYK Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone