Kolejny sukces najmłodszych zawodniczek SPR Handball V LO Rzeszów

11/12/2023

W dniu 09.12.2023 r. w hali sportowej SP 2 w Jarosławiu odbył II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Prezesa SPR JKS SAN Jarosław. W turnieju wzięły udział zespoły gospodyń JKS San Jarosław, UKS Start Pruchnik, KS Weres Lubień Wielki (Ukraina) oraz nasz zespół SPR Handball Rzeszów. Dziewczęta startowały w dwóch kategoriach wiekowych.

Świetnie spisały się nasze najmłodsze szczypiornistki, które w kategorii Dzieci zajęły pierwsze miejsce.

W pierwszym meczu nasz zespół zremisował z gospodyniami turnieju 8:8, następnie pokonał faworyta z Pruchnika 13:9, a na koniec zwyciężył drużynę z Ukrainy 7:3.

Tabela końcowa

1. SPR Handballu Rzeszów 5:1
  2. UKS Jedynka Pruchnik 4:2
  3. SPR JKS SAN Jarosław 2:4
  4. KS Weres Lubień Wielki (UA) 1:5

Nieco gorzej spisał się nasz zespół młodziczek, który doznał dwóch porażek z drużynami z Jarosławia i Ukrainy zajmując 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Trzy nasze dziewczęta otrzymały również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii Dzieci została wybrana Helena Łagowska. Wyróżniono równiej Marię Borovską i Maję Przybylak.