Przełamanie SPR Handball V LO Rzeszów w ligowym meczu z UKS Varsovią Warszawa

UKS Varsovia Warszawa – SPR Handball V LO Rzeszów 24:24 (11:13)
SPR Handball V LO Rzeszów
Kulpa, Łukasiak – Ginalska 2, Jamrozik 5, Tereszak, Płocica 3, Stapińska 1, Zielonka 1, Barnowska 6, Szczęsna 4, Tomaszewska, Kwater 2, Dymnicka, Perykasza.
Trener: Jakub Bober
Osoba towarzysząca: Fabian Wrona

W VI kolejce I ligi grupy C SPR Handball V LO Rzeszów pokonała na wyjeździe drużynę UKS Varsovia Warszawa. Po emocjonującym meczu ligowym zakończonym rzutami karnymi nasza drużyna pokazała charakter i walkę do ostatnich minut meczu o korzystny wynik. Początek meczu nie wskazywał, że zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero po rzutach karnych. Dziewczyny weszły w ten mecz bardzo dobrze, ponieważ po bramkach: Julii Płocicy, Tatiany Barnowskiej oraz Julii Jamrozik wyszliśmy na trzybramkowe prowadzenie. Natomiast po 16 minutach prowadziliśmy aż 10:4 i wydawało się że będzie to łatwy mecz dla naszych dziewczyn. Jednak pod koniec I połowy „trochę” oddaliśmy inicjatywę gospodyniom i po 30 minutach prowadziliśmy tylko 13:11. I był to znak ostrzegawczy dla nas.

Pierwsze minuty drugiej połowy ligowej potyczki to dominacja UKS Varsovii Warszawa. W 41 minucie meczu gospodynie odskoczyły na 4 bramkowe prowadzenie (18:14). Jednak co znaczy „rzeszowski charakter” nasze zawodniczki pokazały w ostatnich minutach meczu doprowadzając do remisu, a nawet jednobramkowego prowadzenia. Emocji było bardzo dużo bo po 60 minutach meczu był remis 24:24 i zgodnie z regulaminem ZPRP…czekały nas rzuty karne. A w nich kapitalną obroną popisała się nasza bramkarska Julia Łukasiak zapewniając nam 2 pkt i zwycięstwo na ciężkim terenie.

Gratulacje dla zawodniczek i całego sztabu szkoleniowego. Bo w niedzielę wygrała DRUŻYNA